museum-digitalРівненська область
CTRL + Y
ru

Харківський художній музей

О музее

Колекція Харківського художнього музею - одне з найбільш давніх і цінних за складом мистецьких зібрань України. Історія унікального зібрання музею веде свій початок з 1805 року - часу придбання Харківським університетом колекції графічних аркушів західноєвропейських майстрів XVI-XVIII ст.: А.Дюрера, Х.Гольціуса, Л.Джордано, П. Брейгеля Старшого, А. ван Дейка, Ф. Буше та ін. З часом це зібрання поповнилось творами живопису та графіки європейських митців XVI-XVIII ст., зокрема І. ван Клеве. Ф.Фуріні, Л.Мехуса, А.Саккі, Я. ван Скореля, Ф.Флоріса, С. де Влігера, Я. ван Гойена, П. Молейна, Ф.Парміджаніно, Б.Торвальдсена, Л.Лейденського і ін. Твори з цих колекцій сьогодні є основою відділу зарубіжного мистецтва Харківського художнього музею.
Іншим предтечою колекції був заснований в 1886 р Харківський міський художньо-промисловий музей - один з перших загальнодоступних музеїв Російської імперії. І сьогодні у відділі вітчизняного мистецтва XVI - поч. XX століть із збереженої колекції цього музею представлені твори І.Рєпіна, С.Васильківського, П.Левченка, М.Беркоса.
Напередодні Другої Світової війни колекція музею налічувала близько 75 тис. експонатів і вважалася однією з кращих в СРСР. При цьому, однак, вона не була включена в план евакуації, в результаті чого вдалося евакуювати лише найбільш цінні експонати (4711 од.). З тієї частини колекції, яка залишалася в Харкові під час окупації, загарбники цілеспрямовано вивозили експонати, а за кілька днів до звільнення міста спалили музейний будинок разом із залишками зібрання. Повернуті з евакуації і знайдені в руїнах музею експонати стали основою післявоєнного музею. У повоєнні роки музей відроджується з попелу. У 1970-х роках музей поповнюється низкою приватних колекцій. Сьогодні фонди Харківського художнього музею налічують близько 26 тис. експонатів українського, зарубіжного живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва XV-XXI століть.
На початку березня 2023 року внаслідок ракетного удару по сусідній будівлі Управління національної поліції (вул. Жон Мироносиць, 5) постраждали музей та його виставкова зала, що розміщуються в будівлях, які є пам'ятками історії й архітектури і були побудовані за проєктами видатного архітектора О.М.Бекетова (будівля виставкової зали 1896 р., будівля музею 1913 р.).
Вибуховою хвилею було вибито вікна (близько 150), вилетіли двері в службових приміщеннях, пошкоджено підвісні стелі з системою освітлення, пошкоджено систему опалення. Місцями пошкоджено дахи та фасади будівель.
Завдяки спонсорській допомозі зараз здійснюється встановлення нових вікон основної будівлі (вул. Жон Мироносиць, 11), відновлено систему опалення, здійснюється ремонт дахів обох будівель музею.

  • Доступно для людей с ограниченными возможностями
  • Фотографии разрешены
  • Имеется гардеробная
  • Имеются камеры хранения
  • Музейный магазин отсутствует
  • Музейное кафе отсутствует
  • Комната матери и ребёнка недоступна

Время работы

зараз музей зачинено для відвідувань

Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Суббота
Воскресенье
Замечание по времени работы

Вихідний - вівторок

[Состояние информации: ]