museum-digitalРівненська область
CTRL + Y
ru
Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова Олеографії, Літографії [OЛ-1342/4 Вст.31204]
«Богданова церква у Суботові»,з добірки літографій “Малюнки Тараса Шевченка” (Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова CC BY-NC-SA)
Происхождение/Права: Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова / Сошніков Ігор Андрійович (CC BY-NC-SA)
1 / 2 Предыдущие<- Далее->

«Богданова церква у Суботові», з добірки літографій “Малюнки Тараса Шевченка”

Процитировать эту страницу Подробнее об этом собрании (документ) (PDF) Рассчитать расстояние до текущего местоположения Архивные версии Добавить к сравнению Графический вид

Описание

Літографія на білому аркуші з широкими полями, однобічна. У центрі розташована ілюстрація картини Тараса Григоровича Шевченка – «Богданова церква у Суботові». У центрі села на підвищеному місці знаходиться кам’яна Іллінська церква, збудована Богданом Хмельницьким в 1651-1653 рр. як родова усипальниця. Церква збудована в стилі раннього українського бароко, має оборонні риси. Складена з каміння і цегли, однонавова, з гранчастою шестистінною апсидою. Накрита двосхилим дахом із заломом. Кути фасадів закріплені пілястами, в стінах – невеликі вікна в глибоких амбразурах і уступчасті ніші. Фасад увінчує розкрепований карниз, фриз і підфризовий валик. По центру фронтон розділений пілястрою, в першому ярусі розміщені декоративні ніші, у другому – ключевидні бійниці в амбразурах. Хори підтримуються аркадою на двох опорних квадратних у перетині стовпах, і розкриваються в наву другим ярусом аркади. Від часу не лише деревяні частини церкви почали руйнуватися, але й кам’яне склепіння дало поперечні тріщини.
Спокушені переказами про те, що перед смертю гетьман закопав там великі скарби, російські можновладці спорядили до Суботова експедицію, яка перерила все село, поруйнувала гетьманські льохи, потривожила козацькі кістки. Але ніякого золота так і не знайшла.
В такому непривабливому стані її й зобразив Шевченко.
На ілюстрації зліва внизу читається напис рукою Шевченка: "Богданова церковъ / у Суботови". 

У правому нижньому куті порядковий номер літографії у добірці: “XVll”

Зі зворотного боку літографії – інвентарні номери, нанесені чорною тушшю, чорною пастою від кулькової ручки та графітовим олівцем.

Материал/Техника

Папір, графітовий олівець, туш / Малюнок

Карта
Заказано Заказано
1911
Друкарня "Сириус"
Санкт-Петербург
[Привязка к времени] [Привязка к времени]
1911
1910 1916
Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова

Объекты из: Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова

Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова — один з найбільших музеїв України з давньою історією, провідний культурний центр Слобожанщини та...

[Состояние информации: ]

Примечания по использованию и цитированию

Представленная здесь текстовая информация может использоваться бесплатно в некоммерческих целях при условии указания источника. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Пожалуйста, указывайте в качестве источника не только интернет-представительство, но и название музея. Права на изображения указаны под большими изображениями (которые доступны при нажатии на маленькие изображения). Если там не указано ничего другого, действуют те же правила, что и для текстовой информации. Любое коммерческое использование текста или изображения требует согласования с музеем.