museum-digitalРівненська область
CTRL + Y
ru
Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова Олеографії, Літографії [OL- 1342-1 Вст. 31204]
OL- 1342-1 Вст. 31204 (1) OL- 1342-1 Вст. 31204 (2) (Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова CC BY-NC-SA)
Происхождение/Права: Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова / Сошніков Ігор Андрійович (CC BY-NC-SA)
1 / 2 Предыдущие<- Далее->

«О. Бутаков і фельдшер О. Істомін під час зимівлі на Кос-Аралі»,з добірки літографій “Малюнки Тараса Шевченка”

Процитировать эту страницу Подробнее об этом собрании (документ) (PDF) Рассчитать расстояние до текущего местоположения Архивные версии Добавить к сравнению Графический вид

Описание

Літографія на білому аркуші з широкими полями, однобічна. У центрі розташована ілюстрація картини Тараса Григоровича Шевченка – «О. Бутаков і фельдшер О. Істомін під час зимівлі на Кос-Аралі».
Кос-Арал – це нині зниклий острів у північно-східній частині Аральського моря.
Зображено приміщення нашвидкуруч збудованого бараку. На передньому плані, ліворуч – сундук та мішки з припасами, праворуч похідна пічка, на ній – чайник. За ними по центру ліжка, на якій спиною до глядача сидить О. Бутаков, перед ним стоїть фельдшер О. Істомин.
Олександр Олександрович Істомін (1813-?) як старший фельдшер Аральської описової експедиції мешкав з Тарасом Шевченком в одній каюті, згодом вони разом повернулися до Оренбурга.
Над ліжком на стіні висить череп тигра. В листі до рідних від 24 листопада 1848 р. Бутаков писав: «Мы с триумфом притащили его [тигра] в укрепление; шкура, разумеется моя. Я отдал её выделить одному приятелю киргизу, а голова джулбарса (то есть одни кости) висит у меня над постелью».
Зі зворотного боку літографії – інвентарні номери, нанесені чорною тушшю, чорною пастою від кулькової ручки та графітовим олівцем.

Материал/Техника

Папір крейдований/друк кольоровий

Карта
Заказано Заказано
1911
Друкарня "Сириус"
Санкт-Петербург
[Привязка к времени] [Привязка к времени]
1911
1910 1916
Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова

Объекты из: Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова

Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова — один з найбільших музеїв України з давньою історією, провідний культурний центр Слобожанщини та...

[Состояние информации: ]

Примечания по использованию и цитированию

Представленная здесь текстовая информация может использоваться бесплатно в некоммерческих целях при условии указания источника. (Creative Commons Lizenz 3.0, by-nc-sa) Пожалуйста, указывайте в качестве источника не только интернет-представительство, но и название музея. Права на изображения указаны под большими изображениями (которые доступны при нажатии на маленькие изображения). Если там не указано ничего другого, действуют те же правила, что и для текстовой информации. Любое коммерческое использование текста или изображения требует согласования с музеем.